Niebanalne prezenty komunijne na rok 2022

Przyjęcie pierwszej komunii przez dziecko jest w dzisiejszych czasach nie tyle ważnym wydarzeniem religijnym, ale w większości przypadków stanowi przede wszystkim okazję do wspólnego, rodzinnego świętowania.

Co na prezent?

Wybór odpowiedniego prezentu komunijnego może jednak nastręczać pewnych problemów, szczególnie jeżeli nie chcemy kupować stereotypowego quadu, tabletu czy innych, dość kosztownych sprzętów lub Biblii (zazwyczaj w postaci Starego i Nowego Testamentu). Wiele osób zauważa w tym przesadę i rodzaj niepotrzebnego blichtru. Warto pomyśleć nad prezentem przede wszystkim przemyślanym i spersonalizowanym. Aby ów wybór ułatwić przedstawiamy propozycje zarówno ogólne, jak i bardzo konkretne.

Przed wyborem należy jednak skonsultować się z rodzicami dziecka, abyśmy niepotrzebnie nie powielali tego, co już ma.

Coś dla czytelników:

  • cykl książek o Ani – Lucy Maud Montgomery – tej klasyki nie trzeba przedstawiać. Historia o dojrzewaniu młodej, wrażliwej i niezwykle inteligentnej dziewczyny, której udaje się nie tylko zdobyć przyjaciół, ale i edukację, a przez to uzyskać niezależność wciąż może bawić, wspierać w procesie dorastania i inspirować. Szczególnie w nowszych tłumaczeniach: Pawła Beręsewicza czy Anny Bańkowskiej (choć trzeba zaznaczyć, że ta wybitna tłumaczka przełożyła dopiero pierwszą część cyklu)
  • Gabinet anatomii – Kate Davies i Carnovsky – największą zaletą tego przyjaznego młodemu czytelnikowi atlasu anatomicznego jest jego interaktywność! Do książki dołączone zostały filtry przez które można obejrzeć kolejne warstwy ilustracji. Czerwony ujawnia kości, zielony mięśnie, a niebieski narządy wewnętrzne. Pozwala to na szczegółowe przestudiowanie ludzkiego organizmu oraz zrozumienie, jak on właściwie działa.
  • książki z serii Świat dla dociekliwych – te pięknie wydane i ilustrowane pozycje stanowią wyjątkowo przyjemny przewodnik i zbior ciekawostek o wybranym kraju. Na chwilę obecną zostały wydane te o: Japonii, Chinach Wietnamie, Hiszpanii, Włochach, Wielkiej Brytanii i Iranie.

Coś dla hobbystów:

  • dziecko zafascynowane sztukami plastycznymi czy to lepieniem z modeliny, czy malowaniem z pewnością ucieszy się pokaźny zestaw farb akrylowych, olejnych, promarkerów, brushmarkerów czy kolorowej modeliny uznanych i cenionych przez artystów na całym świecie marek.
  • kolekcjonerzy docenią figurki, te akcesoria są niekiedy dość drogie, dlatego można je kupić bez wyrzutów sumienia. Dziewczynki bardzo często zbierają miniaturowe modele psów, koni, kotów (najczęściej firm: Schleich, Collecta, Mojo), a chłopcy postacie z gier, pojazdy, samoloty, choć nie jest to reguła!
  • gry planszowe, które obecnie bardzo często są też interaktywne, również stanowią świetną opcję, jednymi z najbardziej cenionych są: Dixit, Posiadłość szaleństwa, Mr. Jack New York, Catan, Rebel, Architekci czy Carcassone

About the Author

You may also like these