Prezenty na komunię 2022 książka, którą warto znać

Książki dla dzieci są świetnym dodatkiem do prezentu z okazji I Komunii Świętej, nawet jeżeli głównym podarunkiem są pieniądze. Księgarnie mają obecnie wiele ciekawych propozycji dla osób poszukujących lektur dla dzieci o tematyce religijnej. Świetnym przykładem będzie tu książka dotycząca życia błogosławionego Carlo Acutisa – „Geniusz informatyki w niebie”.

Carlo Acutis: biografia dla dzieci i młodzieży

„Geniusz informatyki w niebie” to świetna propozycja dla wszystkich osób, które chciałyby poznać bliżej błogosławionego Carlo Acutisa. Biografia autorstwa Nicoli Gori przybliża postać chłopca bardzo prosto. Rozdziały są podzielone w uporządkowany i logiczny sposób tak, aby dzieci mogły zobaczyć różne aspekty świętości oraz codziennego życia ich błogosławionego kolegi. Książka opisuje zarówno wczesne dzieciństwo, jak i młodzieńcze lata Carla. Język lektury jest dość prosty, dlatego też dzieci będą mogły same zapoznawać się z biografią. Dodatkowo książka została wyposażona w kolorowe fotografie, dzięki którym łatwo jest zobaczyć, że Carlo był człowiekiem „z krwi i kości” oraz chłopcem takim jak inne dzieci.

Biografia Carla Acutisa na I Komunię Św? Idealny prezent

Książka „Geniusz informatyki w niebie” będzie strzałem w dziesiątkę nie tylko dla miłośników komputerów oraz informatyki, ponieważ Carlo miał wiele pasji i zainteresowań. Dodatkowo taka lektura pozwala przybliżyć dzieciom wielką miłość błogosławionego, jaką była Eucharystia. To zamiłowanie Carla doskonale pasuje do świętowania I Komunii Świętej – zwłaszcza, iż w na łamach tej książki można znaleźć informacje o tym jak to wydarzenie wyglądało w życiu błogosławionego oraz jak je przeżył. Biografia „Geniusz informatyki w niebie” będzie nie tylko wspaniałą pamiątką z tego wielkiego dnia, ale również świetną okazją do zaznajomienia się i zawarcia przyjaźni z młodym błogosławionym, o którym dowiedział się niedawno cały świat. Dzieci będą mogły znaleźć w postaci Carla bliskiego przyjaciela, a jego otwartość, zadowolenie z życia oraz skromność są godne naśladowania.

About the Author

You may also like these